Для учнів



ПОРАДИ ПСИХОЛОГА ДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЄМОЦІЙНОЇ РІВНОВАГИ

1. Прийми себе і полюби таким, яким ти є.
 2. Не намагайтеся кардинально змінити навколишній світ, оточуючих людей. Таким чином ви робите предмет свого впливу ще більш незмінним. Не намагайтесь виховувати дітей зручними для себе (при цьому не змінюючи себе), роблячи зручними для свого користування. Все приймайте просто так, як воно є, всіх приймайте такими, якими вони є.
 3. Не опирайтесь комусь чи чомусь. Приймайте його з любов’ю до себе і до нього, і саме через цю участь ви можете змінитись обидва.
 4. Будьте обережні зі своїми думками, словами.  Думки і слова мають властивість матеріалізуватися.   Отже, «ні» - злим думкам і словам, «так» - добрим і благим словам і думкам.
 5. Благословляйте дітей своїх. У благих словах ви вже прокладаєте благий шлях для них, і ні в якому разі не проклинайте нікого. Слово – це енергія, а не просто звук.
 6. Досвід емоцій стирається при його відтворенні. Відтворюйте на папері свої негативні емоції, страждання, просіть пробачення у себе, у всіх діючих осіб вашої ситуації і спалюйте цей папірець.
 7. Захищайте себе від впливу негативних думок оточуючих і їх емоцій.
 8. Не тримайте в собі негативних емоцій, що з роками накопичуються у вас і провокують хвороби не тільки духовні, а й тілесні. Вчіться відпускати образи, прощати ближніх і самого себе.
 9. Починайте день з любові до себе, до близьких, не чекаючи винагороди від них, не чекаючи на їх взаємність. Даріть любов від щирого серця, не боячись, що вона спустошиться, чи обміліє. І ви відчуєте, що віддаючи її, вона переповнює вас все більше і більше.
 10. Не намагайтесь прожити життя за своїх дітей, близьких, вирішуючи їх проблеми емоційні, моральні, матеріальні. Дайте їм можливість прожити своє життя самостійно.
 11. Аналізуючи свої емоції, особливо негативні, коли ви відчували себе в ролі жертви, сприймайте це не як невдачу, нещастя, емоційний стрес, а як досвід емоцій – досвід, що дозволить вам не повторювати власних помилок, а, можливо, і створювати свої правила життя, свої закони.
 12. Коли людина одержує свій досвід життя, який складається зі слів, думок, емоцій, то вона отримує пережитий досвід. (Хвороби – це емоції загнані всередину). Стирайте пережитий досвід своїх емоцій, очищуючи їх у вогні.
 13.Приймайте активну участь у побудові своєї долі. Ставайте джерелом світла для себе, для ближніх, творцем своєї долі.
 14. Не осуджуйте ближніх, більше заглиблюйтесь у самопізнання, самоаналіз.
 15. Просіть пробачення у себе, у рідних, у близьких, у батьків, і пробачайте всіх і вся.
 16. Якщо ви не зможете вплинути на реально існуючу ситуацію, обумовлену об’єктивними законами, відпустіть ситуацію. Не тримайтеся за неї своїми образами і іншими негативними емоціями. Спочатку визначте, чому ви в ній опинилися.
 17. Дякуйте життя за все дароване вам. Людині не дається більше, ніж вона може пережити. Приймайте все з вдячністю і любов’ю.



Немає коментарів:

Дописати коментар